Son mesaj - Görüntülenemiyor
Yaygarayı görmek için üye olmalısınız.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Ana Sayfa Yardım Ara Üyeler Kayıt
Duyurular: SMF - Henüz Yeni Yüklendi!
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Mama Tarifi (Fotoğraflı)  (Okunma Sayısı 7598 defa)
Ali Ertan AYDIN
Ali Ertan AYDIN
Yönetici
Kahraman Üye

Karma 1000
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« : 07 Temmuz 2009, 21:16:06 »

Kuşlarımızın önemli ihtiyaçlarından biride  mamadır. Mamanın içinde bulunan doğal maddeler ve ilave besinler ne kadar çok olursa, kuşlarımıza o kadar faydalı olur. Bende kendimce bir mama yapıyorum. Bakalım beğenecekmisiniz.

Mamamızın yapımında kullandığım ana malzemeler,

Haşlanmış Yumurta, Kara Lahana, Bebe Bisküvi,Bebe Maması,İrmik,Pirinç unu ,çimlendirilmiş yem

, ,
, ,

Vitamin ve Ek Besinler

E-Vitse, Levamin10,Süpervit, Sprulina, Diazyme256, Maraton Enerji yağı

, ,
, ,

Hazırladığımız mamanın içinde olsada olur, olmasada olur takviyesi olan, hazır kuru mamadan ben her yaptığım mamaya katıyorum.

Mamamızı hazırlamamız için gerekli malzemeleri topladığımıza göre, mamayı yapmaya başlayabiliriz.

Öncelikle marketten aldığımız, bebe bisküvi, bebe maması, pirinç unu ve İrmiği kuşlarımıza vereceğimiz miktarda, gerekli oranda karıştırıyoruz.

, , ,

İlk karışımımızı hazırladıktan sonra, Mikser veya kendi becerimize sıra geliyor Kahkaha  Haşlanmış yumurta ve Karalahanaları ayrı ayrı mikserde çekiyoruz veya inceltiyoruz. (Mikseri kullanmayı tercih ediyorum)

, , ,

Kara Lahana ve çekilmiş yumurtayı ilk karışımımıza ekliyoruz

Evde hazırladığım mamanın son hali

E-Vitse, Levamin10,Süpervit, Sprulina, Diazyme256 ve çimlendirilmiş yemi Yuvada ekliyorum.. Kahkaha

,

Ana ve ek besinleri ekledikten sonra, bütün hepsini karıştırdıktan sonra Maraton enerji yağı ile mamayı nemlendiriyorum.

Ve mamamız kuşlarımıza vermek için hazır halde Kahkaha

Yaptığımız mama fazla gelirse 2-3 gün buzdolabında bekletebiliyoruz.

İçindekileri Katma Nedenlerim:

Yumurta: Protein ihtiyaçları için
Kara Lahana : Ciğerlerini güçlendirmek için
Bebe maması,bisküvisi ve Pirinç unu : Güçlü bir besin kaynağı olarak düşündüğüm için
İrmik : Eskilerden beri verilmesi önerilen bir besin
E-vitse : yumurta doluluğu için
Lavamin 10: İç Parazitleri önlemek için
Süpervit : Vitamin Kompleksi
Sprulina: Doğal Bir Vitamin Bloğu
Diazyme 256 : Sindirim Sistemi Güçlendirici
Maraton Yağ: İçerisinde Kuşlara faydası olacağını düşündüğüm 7 çeşit yağ var.

Yaptığım mamayı, kuşlarım büyük bir iştahla bitiriyorlar. Mamanın içerisindeki bebe bisküvisi,pirinç unu gibi katkılar, fazla miktarda olmadığı için kuşlara zarar vermiyor. Pirinç ununu biz pişirmeden yediğimizde dokunabilir ama kuşlarımız pirinci pişirerek yemediği için onlara dokunmuyor  Kahkaha

Not: Bu mamayı kuşlarıma ayda bir yada iki defa veriyorum. (Bu sıcak günlerde normal mamayı bile az veriyorum )

Saygılar,
Ali Ertan AYDIN

kuscuali

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.9 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Reflection Theme by [cer]

Designed by DostYurdu

MKPortal C1.2.1 ©2003-2008 mkportal.it
Bu safya 0.0157 saniyede 16 sorguyla oluşturuldu